Vinç Hizmetleri

Mardin Vinç - Coyrat Vinç

Vinçlerin çalışma prensipleri Vinçler; insan gücü, elektrik enerjisi veya akaryakıt ile çalışır. Motor gücünün dişli çark sistemi yardımıyla mevcut halatın yukarı veya aşağıya hareketi vinçlerin çalışma prensibini oluşturur. Motordan alınan ilk hareket, dişli çark sitemine şaft yardımıyla aktarılır. Dişli çark sisteminde oluşan güçle makara sistemi hareket ettirilir. Makara üzerinde çelik halat ve halatın ucunda da kanca bulunur. Çelik halat ucunda bulunan kanca sistemi ise genellikle çelik dökümden elde edilir. Vinçlerin üzerinde maksimum taşıyabilecekleri yük kapasitesi yazılıdır. İş güvenliği açısından bir hususu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Vinçlerin taşıma kapasitesinden daha fazla yük yüklenerek kesinlikle çalıştırılmamalıdır. Bu durum son derece tehlikelidir vebu nedenle oluşabilecek iş kazaları insan hayatını tehdit eder niteliktedir. Bizlerde Mardin Vinç - Coyrat Vinç olarak sizlere en güvenli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.

Mardin Vinç

Mardin Oto Kurtarma

 Oto kurtarma güçlü vinç makinaları ile işlem yapılan ve yolda yardıma muhtaç araçların bir yerden başka bir yere taşınma işlemidir. Bu işlem daha çok vinç operatörleri tarafından gerçekleşir.

Tabi bazı bölgelerde farklı taşıma araçları ve faliyetleri de uygulanmaktadır. Yol yardımına ihtiyacı olan kişi en yakın oto kurtarma ekibi ile irtibat kurar ve yardım ister. Daha sonrasında ise oto kurtarma ekibi en kısa sürede olay yerine gelir ve gerekli işlemleri gerçekleştirir.

Bu işlem sırasında tüm güvenlik önlemleri alınmalıdır. Araç yolda kaldığında veya herhangi bir kaza meydana geldiğinde ilk olarak kendi güvenliğinizi sağlanmalı, diğer araçların göreceği şekilde uyarı levhaları asılmalı veya dörtlüler aktif bir şekilde bırakılmalıdır. Bunu sebebi ise daha farklı kazaları önlemek ve diğer sürücülerin dikkat etmesini sağlamaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sizler kaza sonucu kendinizde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol ettikten sonra ambulans ve sağlık ekiplerine de haber vermeyi unutmayınız. Bizler ne olursa olsun bu tarz durumlarda direkt olarak sağlık kuruluşlarına durumu belirtmenizi öneriyoruz.

Mardin Vinç, Ucuz Vinç Kiralama, Mardin Oto Kurtarma, Sepetli Platform Vinç Kiralama, Mardin Vinç Firmaları, Forklift Kiralama Hizmeti, Kiralık Vinçler Burada!